3D Yazıcı Mekanik Parçaları :

3 Boyutlu yazıcı yapıyor ve endişeleriniz varsa bu kısa bilgiler az da olsa size yardımcı olabilir.

3D yazıcıdan kaliteli baskılar elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken mekanik parçaların doğru seçimi ve montaj aşamasında yazıcının doğru toplamasıdır. X,Y ve Z eksenleri birbirine doğru açıda olmalı. Kullanılan Mekanik parçaların sürtünme Kat sayıları minimum olmalı ki, step motorlara binen yük miktarı minimum olsun. Sonuçta Step Motorlar Manyetik esaslıdır. Motor milinde ne kadar az yük varsa, o kadar doğru konumlandırma yaparabilir. Tabi ki Malzemeyi doğru kullanmak da önemli bu konuda. Mesela Krom Mile rulmanı takarken İçindeki boncukların düşmemesine gayret gösterin. Rulmanı Geçirmeden Önce, Milin Kenarlarını Taş Makinesinde yuvarlat ki Bilyelere Takılıp Rulman bozulmasın. Sürtünme Gerçekten Önemli. 

Yapmak için Seçtiğiniz 3D yazıcı Modelinde; kullanılan malzemelerin piyasa da kolay bulunabilirliği ve ucuz fiyatlı olması bence önceliğiniz olmalı.  Genelde 3d Yazıcı Parçalarının Çoğu Çin Üretimidir. Fakat Doğru Montaj ve doğru yazılım&donanım ayarlarıyla sizde kaliteli çıktılar elde edebilirsiniz. 

Konu Ana başlıkları ve detayları çok fazla.Planımız Tüm Tecrübelerimizi; Detaylı Video Çekimleri, Blog vb. Yöntemlerle  Türkçe Kaynak Olarak sizlerle Paylaşmak. Robokop.Net |Bilgi Amaçlı Alışveriş Sitesi|